Навчально-науковий професійно-педагогічний інститут

Української інженерно-педагогічної академії

 

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. 

День Соборності України – це свято на честь проголошення першої Незалежності та Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

22 січня 1918 року незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одну державу.

День Соборності у цьому році – це нагода замислитися над тим, який довгий та важкий шлях довелося пройти Україні. Однак й нині випробування для українського народу не закінчилися… Лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців.

Шануймо всіх, хто працює на ідею національної єдності, і пам'ятаймо про захисників, які боронять Батьківщину і віддають за неї своє життя. Нехай нас усіх надихає віра, мужність, оптимізм, мудрість та відчуття єдиної родини в єдиній Україні!