Навчально-науковий професійно-педагогічний інститут

Української інженерно-педагогічної академії

 

Доцент кафедри економіки підприємств та менеджменту Олена Черняєва взяла участь у роботі конференції з фінансової грамотності FinLit Forum, яка  відбулася 20 березня в Національному банку України.

Майже 2 500 представників міжнародних організацій, державних органів, учасників фінансового ринку, експертів та освітян обговорювали розвиток фінансової грамотності в освіті, яка наразі набула особливого значення.

У 2025–2026 роках Міністерство освіти і науки України вводить у шкільну програму для 8 і 9 класів предмет «Підприємництво та фінансова грамотність».

«Вдячний Міністерству освіти і науки України за просування фінансової освіти серед дітей та молоді. Це надзвичайно важливий і вагомий крок до розвитку фінансово здорового суспільства. Уже незабаром щорічно приблизно 800 тисяч учнів у всій Україні будуть навчатися зважено ухвалювати фінансові рішення, раціонально керувати грошима, заощаджувати, ефективно управляти своїми боргами, уникати шахрайства, ставити фінансові цілі та працювати для їхнього досягнення», – зазначив Голова НБУ Андрій Пишний.

Міністерство освіти і науки України постійно підтримує ініціативи, спрямовані на підвищення фінансової грамотності дітей та молоді.

«Фінансова грамотність – це знання та уміння, без яких складно жити в сучасному світі. Ще донедавна цій темі не приділяли належної уваги в школах, давали фрагментарні знання. З початком реформи «Нова українська школа» ситуація змінюється. Фінансова грамотність є наскрізною лінією в навчанні вже з 1 класу. Діти змалечку в ігровій формі вчаться планувати покупки, рахувати гроші, дізнаються, що їх можна збирати, тобто відкладати покупку на майбутнє, тощо. Для кожного віку дітей є свої завдання і підходи до викладання. З 8 класу школи зможуть запровадити прицільний курс фінансової грамотності, який передбачає опанування складніших тем: взаємодію з банками, запуск бізнесу, цінні папери тощо.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб також активно поширює фінансову грамотність серед населення.

«Високий рівень фінансової грамотності користувачів фінансових послуг – це запорука фінансової стабільності України. Тому Фонд як один із ключових елементів фінансової безпеки країни підтримує та реалізовує проєкти, які сприяють формуванню стійких фінансових звичок в українців і ухваленню правильних фінансових рішень. Це, зокрема, освітні проєкти, мета яких виховувати фінансово грамотну молодь, адже вони формуватимуть фінансове майбутнє країни. Зокрема, Фонд створив Рамку фінансових компетентностей для різних вікових категорій, а також реалізовує

Конференція FinLit Forum відбулася за підтримки USAID, що вже понад 10 років допомагає впроваджувати проєкти з розвитку фінансової грамотності в Україні.

Форум, організаторами якого були Національний банк України, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерство освіти і науки України за підтримки Проєкту USAID «Інвестиції для стійкого бізнесу», відбувся в межах заходів, присвячених Global Money Week (Всесвітньому тижню грошей).

Переглянути запис конференції можна на офіційному ютуб-каналі НБУ.