Важливою віхою в історії нашого народу, який впродовж багатьох століть відчайдушно боровся за свої землю, свободу і незалежність, стало ухвалення Верховною Радою закону про встановлення Дня Державності України.
День Української Державності - нове державне свято, що відзначатиметься щороку в Україні 28 липня, у День Хрещення Київської Русі — України. Свято встановлено Указом Президента України від 24 серпня 2021 року з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.
Ми маємо знати, що перші історичні згадки про українське державотворення - стосуються заснування столиці Давньоруської держави - міста Києва та подіями, пов'язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію. Це був цивілізаційний вибір для України. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, писемності.
Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі - України - 28 липня - встановлено День Української Державності.
Державотворчі традиції Київської Русі продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.
День Української Державності нероздільно пов'язаний із військовими тисячолітніми традиціями, з історією українського конституціоналізму, з прагненнями до свободи та самостійності та державними символами.
Ми маємо знати та пишатися досягненнями нашої держави на шляху її становлення. Бо є чим - Україна має понад тисячолітню історію українського державотворення!
Україна – самобутня держава з неперевершеним колоритом та історією.