Навчально-науковий професійно-педагогічний інститут

Української інженерно-педагогічної академії

 

21 березня о 15.00 відбувся сумісний захід Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ та ННППІ УІПА (м. Бахмут) у формі наукового семінару на тему «Дослідницька доброчесність». У ролі спікерок семінару виступили к.е.н., доц., відповідальна з академічної доброчесності КЛК ХНУВС (м. Кременчук) Марина Петченко та к.е.н., доц. кафедри ЕПМ Юлія Романуша. До семінару було запрошено заступницю керівника з виховної роботи к. пед. н., доц. Світлану Малазонію, д.е.н., проф. зав. каф. ЕПМ Ганну Михальченко та науково-педагогічних працівників кафедри ЕПМ, викладачів та курсантів КЛК ХНУВС, а також здобувачів 1 курсу (куратор Наталія Богданова), 2 курсу (куратори Юлія Романуша та Світлана Дегтерьова) та магістрів (куратор Олена Черняєва).

У виступі Юлії Романуші було розглянуто основні принципи та систему нормативно-правового забезпечення академічної доброчесності, надано ґрунтовну характеристику основним видам її порушення, окреслено умови дотримання академічної доброчесності для науково-педагогічних працівників та для здобувачів вищої освіти, а також зроблено акцент на академічній відповідальності в разі порушення академічної доброчесності. У другій частині виступу було продемонстровано практичні аспекти реалізації принципів академічної доброчесності саме в УІПА.

У виступі Марини Петченко детально розглянуто систему нормативно-правового забезпечення академічної доброчесності у КЛК ХНУВС, яка функціонує на підставі Концепції розвитку на 2020-2024 рр., Етичного кодексу та Положення про дотримання академічної доброчесності. Достатньо цікавою надана інформація щодо місця України у міжнародному рейтингу щодо рівня плагіату у наукових текстах. Також інформативними є надані демонстраційні матеріали щодо правильності оформлення наукових текстів з метою запобігання плагіату.  Актуальною є також добірка порад, запропонована спікеркою, відносно того, як не потрапити на «хижацьке видання» та не стати жертвою обману під час вибору видань для публікації результатів наукових досліджень.

 

{gallery}news/2023/03/23/01/01{/gallery}