Щорічно в четверту суботу листопада в нашій країні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів, що сталися в Україні протягом першої половини ХХ ст. Але найбільш жахливим був Голодомор 1932-1933 рр.
Голодомор 1932-1933 років в Україні – не історичне минуле, а трагічна сторінка нашої історії, яка не має терміну давності і забуття.
Кількість жертв Голодомору 1932–1933 років, за різними оцінками, коливається від 3 до 7 мільйонів осіб. Деякі дослідники називають й більші цифри. Пік Голодомору припав на весну 1933 року. В Україні від голоду щохвилини вмирало 17 людей, 1400 – щогодини, понад 30 тисяч – щодня…
Найбільше українців загинули у сучасних Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Одеській області, Молдові (частина якої тоді була в УРСР) та Чернігівській області.
Голодомор в Україні став соціально-гуманітарною катастрофою глобального масштабу. Більше 20 країн світу сьогодні визнають голод в Україні 1932-33 років геноцидом української нації. У понад 40 містах 15 країн світу споруджені пам’ятники чи встановлені інші пам’ятні знаки на вшанування пам’яті жертв Голодомору.
Долучіться в цей день о 16:00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання та вшануйте пам’ять мільйонів синів і доньок України, мільйонів невинних людей – наших земляків, без жалю винищених Голодоморами! Запалимо свічі пам’яті за тими, хто загинув голодною смертю!